AGNIESZKA GORDZIEJEWSKA - delecja chromosomu 6q23.2

Aktualności

"Dr Neuronowski ®"

 momentum10.jpg

Jak wiecie bardzo pragniemy aby Aga zaczęła mówić. Pomimo tego że Aga ma już 8,5 roku nadal wierzymy, że jest to możliwe, jeśli znajdziemy sposób jak możemy na to wpłynąć. Wierzymy, że skoro Aga potrafi powiedzieć "mama", "tata" i ma ogromną potrzebę mówienia, komunikowania się to oznacza, że jest na to szansa. Do tej pory razem z wieloma terapeutami robiliśmy chyba wszystko, aby jej w tym pomóc, jednak większych efektów brak. Aga rozumie wszystko, co się do niej mówi, jednak my nie rozumiemy co ona mówi do nas. Wspomagamy się "Mówikiem", gestami Makatonu, co nie oznacza że się poddaliśmy i nie dążymy do naszego celu.

Jakieś dwa lata temu natrafiłam na artykuł, gdzie opisywane było opracowywanie nowej metody leczenia zaburzeń mowy przez zespól Pani prof E. Szeląg

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,380424,polacy-opracowali-nowa-metode-leczenia-osob-z-zaburzeniami-mowy.html

Zapaliło mi się wówczas światełko w tunelu. Postanowiłam, skontaktować się z Panią profesor, aby dowiedzieć się jak najwięcej o tej metodzie. Pani profesor poinformowała mnie, że program jest w trakcie opracowywania i komercjalizacji i ukaże się na rynku na przełomie 2014/2015roku.

Niedawno postanowiłam ponownie napisać do Pani Elżbiety Szeląg i dowiedziałam się że pogram dostępny będzie w styczniu 2016 roku a zakupić go będzie można przez firmę Harpo. Dostałam niezbędne linki i zaproszenie na:

  1. Konferencja pt. „Innowacyjne metody terapii zaburzeń mowy i innych funkcji poznawczych w teorii i praktyce” 14.01.2016

http://neuronowski.com/o-programie/

We wrześniu były jeszcze organizowane wykłady i warsztaty z Panią profesor na temat nowo powstałego, nowatorskiego programu "dr Neuronowski, jednak nie udało mi się wziąć w nich udziału, a szkoda. Może uda mi się skorzystać z konferencji w styczniu. Z pewnością chciałabym bliżej przyjrzeć się temu programowi i jeśli okazałby się korzystny dla Agi zakupić go i spróbować. Póki co do stycznia strasznie długo a ja siedzę jak na szpilkach, chciałabym już zacząć, już działać. Bo czas nagli, Aga coraz starsza i im starsza tym mniej można zrobić. Ale nie będę stać bezczynnie.